20 Ocak 2012 Cuma

Gerçek Renkler/Kristin HANNAH

Şimdi bu kitabı nasıl anlatsam bilemedim; Kristin Hannah  Önce Ateş Böceği Yolu, sonra Kış Bahçesi, şimdi de Gerçek Renkler'le çıktı karşıma... Hepsinde de özellikle kadınların birbirlerine kimi zaman dostlukları ve bağlılıklarının, kimi zamanda nefretlerinin ortak paydada buluşmalarını konu alan bu kitaplar bana nedense çok hayatın içinden geldi. Ama özellikle beni benden alan Kış Bahçesi oldu bunların içinden... Gerçek Renkler ise bana biraz özellikle Kış Bahçesi'nden sonra; hani tadı unutulmasın da okurlarıma o sevdiği kekten bir tane daha pişireyim tadında olmuş. Ama o çok sevdiğiniz taze pişmiş keki ikinci kere yediğinizde  midenizde bir ağırlık oluşur ve üstünüze rehavet çöker... Gerçek Renkler'in de tadı güzel olmasına rağmen ben  pek sevemedim. Konu olarak, derinlik olarak  hiçbir kusuru olmamasına rağmen konunun ana temasına gelene kadar gereksiz sıkıldım. Bildiğim bir tattı çünkü... Doymanıza rağmen yemeniz için ısrar eden ev sahibesinin  gereksiz ısrarı gibiydi...9 yorum:

BAYKUŞ GÖZÜYLE... dedi ki...

Kış bahçesi benim de aklımda, demek ki sırf onu okusam yetecek:)

Tully dedi ki...

Aynen sevgili Natali,bunu okusan da olur okunacaksa...Ama Ates Böceği yolunu da tavsiye ederim... Sevilerle...

Eren dedi ki...

Çok güzel anlatmışsın o hissi:) bu arada senin ismin de Ateş Böceği yolundan mı geliyor yoksa?:)

Tully dedi ki...

Teşekkür ederim Erencim. Hayır ismim kendi adımın kısaltması diyebilirim:)

EMİNE ÖZTÜRK dedi ki...

size kesinlikle katılıyorum.. kış bahçesi ve ateş böceği yolunda yazar kendini tekrarlamış.. o kadar çok benzerlik var ki.. okurken not aldıklarımın bazılarını yazmadım bile.. bir konu bul benzer karakterleri evir, çevir kitap yaz.. yazar işin kolayını bulmuş.. kış bahçesi masalı göz önünde bulundurursak çok daha güzel yazılmış bence de..

BeyazKitaplık dedi ki...

az önce başka bir blogda yine serinin en iyi kitabı olarak Kış Bahçesi öneriliyordu. kısa zamanda okumalıyım demek :)

bu arada Eren'in sorusu için teşekkürler, benim de aklımda Tully isminin kitaptan geldiği yönündeydi, açıklama iyi oldu :)

Tully dedi ki...

Merhaba beyazkitaplik,evet gercekten kıs bahçesi yazarın en iyi kitabı, ben soluk soluğa okumuştum umarım sende aynı tadı alabilirsin...
Tullynin merak edileceğini hiç düşünmemiştim, ama tully takma isimlerimden en sevdiğim:)))

Adsız dedi ki...

Filmi varmi ben eger varsa izlemek istiyorum

Adsız dedi ki...

ben kış bahcesı ,Ateşş Boceği Yolu ve Gerçek Renkler i okudum son hepsı süper ama ateş böceği yolu ve gercek renler cokk iyi cok hüzünlendim ve duygulandım.sıra Gece yolunda

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...